LV EN RU

Jaunumi

Pirms dzīvokļa pārdošanas būs nepieciešams dzēst visus komunālo pakalpojumu parādus.

Lai sakārtotu jautājumus par dzīvokļa komunālo maksājumu parādiem, pirms dzīvokļa pārdošanas, Ministru kabinets 20.augustā apstiprināja Ekonomikas ministra izstrādātos labojumus Likumā par „Par dzīvokļa īpašumu”.  

Jaunais likumprojekts paredz, ka pirms dzīvokļa īpašnieku maiņas, īpašniekam, par saviem līdzekļiem, būs jāsamaksā visi komunālo maksājumu parādi par sev piederošo konkrēto dzīvokli. Bet īpašniekam arī būs iespēja vienoties ar īpašumu pircēju par to, ka parādi tiks dzēsti par viņa līdzekļiem.  

Tiek ziņots par to, lai nerastos domstarpības par parāda apjomiem, tad kopēja parādu summa tiks fiksēta momentā, kad dzīvoklis tiks nodots junajam īpašniekam. Likumprojekts paredz, ka dokumentus parakstīs visas iesaistītās puses – dzīvikļa vecais īpašnieks, dzīvokļa jaunais īpašnieks, mājas pārvaldnieks, pakalpojumu sniedzēji un zemes īpašnieks, uz kura zemes atrodas māja.

Likumprojekta izmaiņas atļaus potenciālajam pircējam laicīgi noskaidrot vai viņs ir gatavs pirkt īpašumu, ja dzīvoklim ir komunālo maksājumu parādi.  

Tiek ziņots, ka jauno Likumprojektu, tuvākajā laikā izskatīs Seima.

www.delfi.lv

Atgriezties iepriekšējā lappusē19.08.2013

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!