LV EN RU

Jaunumi

Nekustamo ipasumu pircejus – uzturesanas atlauju sanemejus Latvija "kvotes"

Saeima ceturtdien, 31. oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma Imigrācijas likuma grozījumus, kas paredz no nākamā gada ieviest kvotas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanai pret investīcijām nekustamajos īpašumos.

Lai pretendētu uz termiņuzturēšanās atļauju uz laiku līdz pieciem gadiem, trešo valstu pilsoņiem būs Latvijā jāiegādājas vismaz 150 tūkstošus eiro vērtu nekustamo īpašumu un jāiemaksā valsts budžetā neatmaksājamu maksājumu 25 tūkstošu eiro apmērā. Iegādātā nekustamā īpašuma sastāvā nedrīkstēs ietilpt meža vai lauksaimniecības zeme.

Tāpat uz termiņuzturēšanās atļaujām varēs pretendēt arī personas, kas valsts budžetā iemaksājušas 50 tūkstošus eiro vai iegādājušās bezprocentu valsts aizņēmuma vērtspapīrus par vismaz 250 tūkstošiem eiro.

Tāpat kā līdz šim, uz termiņuzturēšanās atļaujām varēs pretendēt arī tie investori, kas Latvijā reģistrētu komercbanku subordinētajā kapitālā ieguldījuši vismaz 280 tūkstošus eiro un iemaksājuši valsts budžetā 25 tūkstošus eiro.

Imigrācijas likuma grozījumu pārejas noteikumi paredz, ka 2014. gadā pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju pieteikumi tiks pieņemti no 700 nekustamo īpašumu pircējiem, kas par īpašumu samaksājuši vismaz 150 tūkstošus eiro.

2015. gadā no šādu nekustamo īpašumu pircējiem plānots pieņemt ne vairāk par 525 pieteikumiem, bet 2016. gadā - ne vairāk par 350 pieteikumiem.

Ja nekustāmo īpašumu kvotas būs izsmeltas, vēl 100 pircējiem gadā tomēr vēl būs iespēja iegūt termiņuzturēšanas atļaujas, taču tad viņiem nekustamo īpašumu iegādē būs jāiegulda vismaz pusmiljons eiro.

Tikmēr kuluāros izskanējuši pieļāvumi, ka pēc NA prasības tapušo kompromisu - nekustamā īpašuma pircējiem izsniedzamo termiņuzturēšanās atļauju kvotu ieviešanu paredzošos Imigrācijas likuma grozījumus - varētu "izgāzt".

www.delfi.lv

Atgriezties iepriekšējā lappusē01.11.2013

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!