LV EN RU

Jaunumi

Strauji augušas ārvalstu pircēju pieprasīto dzīvokļu cenas Rīgas centrā

Rīgas tipveida dzīvokļu vidējā cena jūlijā samazinājās trešo mēnesi pēc kārtas, turpretī galvaspilsētas centra jauno un renovēto dzīvokļu cenas gada laikā ir strauji palielinājušās, liecina „Latio” mājokļu tirgus pārskats. 


Pircēju aktivitātei saglabājoties iepriekšējo mēnešu līmenī, Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena jūlijā samazinājās trešo mēnesi pēc kārtas un bija 576 eiro – par diviem eiro jeb 0,3% zemāka nekā iepriekšējā mēnesī.

Atšķirībā no sērijveida dzīvokļu segmenta, pēdējā gada laikā strauji palielinājušās gan jauno, gan renovēto dzīvokļu cenas Vecrīgā un Rīgas centrā. Galvaspilsētas centra jaunajos projektos mājokļu cenas gada laikā kāpušas par 18%, bet divu gadu laikā – par 24%. Atsevišķiem projektiem Rīgas centrā divu gadu laikā cenas augušas gandrīz 50% apmērā. Kvalitatīvu dzīvokļu cenas renovētās pirmskara mājās Vecrīgā gada laikā palielinājušās par 18%, bet divu gadu laikā – par 23%, savukārt klusajā un tuvajā centrā šādu mājokļu cenas kopš 2010.gada jūlija augušas par aptuveni 14%.

Dzīvokļu cenu straujais kāpums Rīgas centrā saistīts ar pieprasījuma pieaugumu, ko galvenokārt veido ārvalstu pircēji. Liela daļa no tiem īpašumu iegādājas, lai izmantotu iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju. Ļoti svarīgs cenu pieauguma faktors ir ierobežotais piedāvājums – Rīgas centrā ir ļoti maz jauno dzīvokļu projektu, tāpat arī piedāvājumā trūkst labu dzīvokļu renovētās un pilnībā sakārtotās mājās. Ārvalstu pircēji interesējas tieši par šādiem mājokļiem Vecrīgā, kā arī tuvajā un klusajā centrā.

Tuvajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas jūlijā bija 900–1200 eiro par kvadrātmetru, bet remontētu – 1200–1500 eiro par kvadrātmetru, savukārt klusajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas attiecīgi bija 1200–1400 eiro par kvadrātmetru, bet remontētu – 1600–1800 eiro par kvadrātmetru. Ļoti labu dzīvokļu renovētās mājās cenas centrā ir sākot no 2000 eiro par kvadrātmetru, bet atsevišķās mājās var sasniegt 5000 eiro par kvadrātmetru.

Vietējo iedzīvotāju pieprasījums pēc dzīvokļiem centrā nepieaug, tādēļ cenas īpašumiem, kas atrodas tālāk no Vecrīgas, kā arī nav ārvalstu pircēju interešu lokā, nemainās. Tālajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu pirmskara ēkās cenas bija 650–900 eiro par kvadrātmetru, remontētu – 900–1100 eiro par kvadrātmetru.

Jauno projektu dzīvokļu cenas atkarībā no apdares veida, projekta un tā atrašanās vietas jūlijā Rīgas mikrorajonos bija 900–1400 eiro par kvadrātmetru, Rīgas centrā – 1100–1600 eiro par kvadrātmetru, bet labās vietās esošos projektos centrā sasniedza 2500–3500 eiro par kvadrātmetru.

Latio.lv

Atgriezties iepriekšējā lappusē22.08.2011

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!