LV EN RU

Jaunumi

Atvieglota uzturēšanās atļauju saņēmšanas procedūra

6. augustā Latvijā stājās spēkā jaunā kārtība, kas atvieglo uzturēšanās atļauju noformēšanas procedūru nekustamo īpašumu pircējiem.

Ja agrāk dokumenti uzturēšanās atļaujas saņemšanai tika iesniegti tikai Latvijas vēstniecībā savā valstī, tad tagad to var izdarīt arī Rīgā – Pilsētas un migrācijas lietu pārvaldē. Šis jauninājums ir īpaši ērts tiem, kas noformē uzturēšanās atlaujas pamatojoties uz nekustamā īpašuma iegādi – dokumentus var iesniegt uzreiz pēc iegādes. 

Arī investoriem nebūs jātērē savs laiks, lai apmeklētu valsts iestādes. Dokumentus, kas nepieciešami uzturēšanās atļaujas noformēšanai un ikgadējās atzīmes par pagarināšanu saņemšanai, tagad var iesniegt arī pilnvarotās personas. Šajā gadījumā nepieciešams atcerēties, ka investoriem (un viņu ģimenes locekļiem, kuriem tiek noformētas uzturēšanās atļaujas) jāatrodas tur, kur tiek noformēti dokumenti – t.i. vai nu Latvijā, vai arī savas pilsonības valsts teritorijā, ja dokumenti tiek iesniegti caur vēstniecību.  Dokumenti, kas nepieciešami, lai saņemtu atzīmi par uzturēšanās atļaujas pagarināšanu, tiek iesniegti tikai Latvijā. 

Turpmāk uzturēšanās atļauja tiks noformēta nevis kā uzlīme pasē, bet izsniegta kā atsevišķs dokuments. 

Atgādinām, ka ārvalstu investori var noformēt uzturēšanās atļauju Latvijā, veicot vienu no trim noteikumiem: veicot ieguldījumu bankas subordinētajā kapitālā (no 300 tukstošiem eiro), iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā ( no 143 tūkstošiem eiro Rīgā un lielākajās pilsetās vai no 72 tūkstošiem eiro provincēs) vai uzsākot biznesu (no 36 tukstošiem eiro).

Телеграф.lv

Atgriezties iepriekšējā lappusē15.08.2011

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!