LV EN RU

Jaunumi

Dzīvokļu cenas jūlijā Latvijas galvaspilsētā samazinājās vidēji par 0.2 %

Saskaņā ar nekustamo īpašumu kompānijas Ober-Haus cenu indeksu, dzīvokļu cenas jūlijā Latvijas galvaspilsētā samazinājās vidēji par 0.2 %.

Mākleri ziņo, ka vietējie pircēji jūlijā iegādājušies nelielos un ekonomiskos dzīvokļus Rīgas guļamrajonos. Pieprasījums bija arī jaunajiem mājokļiem, kas atrodas Rīgas centrā, ziņo Baltic Course.

Pēdējo 12 mēnešu laikā Rīgas dzīvokļu cenas, pēc kompānijas Ober-Haus datiem, palielinājušās vidēji par 4.6 %. Bet salīdzinot ar 2007. gada maiju, kad Latvijā tika reģistrētas pašas augstākās nekustamo īpašumu cenas, mājokļu cenas ir samazinājušās par 59.5%.

Kā jau Prian.ru iepriekš ziņoja, nekustamo īpašumu cenu situācija Rīgā ievērojami atsķiras pēc mājokļu klases. Tādējādi cenas tipiskam mājoklim otrreizējā tirgū, kas interesē lielako daļu Latvijas iedzīvotāju, iesala 550-580 eiro par kvadrātmetu līmenī. Elites klases dzīvokļu cenas, gluži pretēji, pieauga par 15%. Dārgo segmentu bumu rosināja ārvalstu pircēji, kuri iegādājas mājokli, lai iegūtu uzturēšanās atļuju Latvijā.

Vidējā cena par kvadrātmetu Rīgas centra jaunceltnē jūlija mēnesī variējās no 1.8 līdz 3 tūkstošiem eiro. Elites mītnes Jūrmalā tiek novērtētas vēl dārgāk no 2.5 līdz 6 tūkstošiem eiro par kvadrātmetru.

prian.ru

Atgriezties iepriekšējā lappusē10.08.2011

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!