LV EN RU

Jaunumi

Lielākie īpašumu darījumi - 2011. Rīgā pērk ne tikai krievi un bankas

Bankas turpina atņemt, un Krievijas iedzīvotāji turpina pirkt, taču tas nav viss: dati par vislielākajiem šāgada pirmajā pusgadā zemesgrāmatā reģistrētajiem Rīgas nekustamo īpašumu pirkumiem rāda, ka miljonu darījumus kā pircēji slēguši arī lietuvieši un igauņi, - tiesa, pašmāju uzņēmēji gan pagaidām bijuši atturīgi.

Pateicoties kaimiņvalstu interesei, tad arī var runāt par nelielu tirgus atdzīvošanos: visā 2010. gadā galvaspilsētā zemesgrāmatā reģistrētu darījumu virs miljona latu nebija vairāk par piecpadsmit, bet šogad pirmajā pusgadā tādu bijis vismaz vienpadsmit, - gandrīz tikpat, cik 2009. gadā, kad pirmajos sešos mēnešos bija fiksēti trīspadsmit darījumi, kas pārsniedza miljona robežu.

Tiesa, vēl joprojām tāli un neaizsniedzami ir 2007. gada rādītāji, kad Rīgā šādu darījumu bija gandrīz 90, un tāpat principiāli ir mainījies arī pircēju loks: kā rāda dati par miljonu darījumu veicējiem, pircēji lielākoties nāk no kaimiņvalstīm - ne tikai Krievijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas, un tāpat nav beidzies arī īpašumu atņemšanas process banku izpildījumā.

 

delfi.lv

Atgriezties iepriekšējā lappusē30.08.2011

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!