LV EN RU

Jaunumi

Vairāk nekā 1500 ārzemniekiem apmaiņā pret investīcijām piešķīra uzturēšanās atļaujas Latvijā

Uzturēšanās atļaujas Latvijā apmaiņā pret investīcijām kopš 2010. gada 1. jūlija ir saņēmuši 1667 ārzemnieki, kas valsts ekonomikā ieguldījuši 105.3 miljonus latu. Par to Saeimas komisijas sēdē par aizsardzību pavēstīja iekšlietu un korupcijas novēršanas vadītāja vietniece PMLP Maira Roze.

Nekustamos īpašumus iegādājušies 536 ārzemnieki, 127 veikuši ieguldījumus bankās un 47 – biznesā. Rīgā nopirkti 256 nekustamo īpašumu objekti, Jūrmalā – 199, Babītes novadā – 18.

Uzturēšanās atļaujas saņēma 542 Krievijas pilsoņi un 53 Ukrainas pilsoņi. Investoru vidū ir Kazahstānas, Uzbekistānas, Libānas, Maltas un Sīrijas pilsoņi.

Vasarā PMLP katru mēnesi saņēma 80-90 lūgumus uzturēšanās atļauju saņemšanai, turklāt lielākā daļa gribēja tās saņemt steidzamības kārtā. Dažādu maksu veidā valsts budžetā ir ieguldīti 1.5 miljoni latu.

Deputāti paziņoja, ka Imigrācijas likuma labojumu mērķis atļaut investoriem saņemt uzturēšanās atļujas tomēr nav sasniegts – ārzemnieki galvenokārt iegādājas nekustamos īpašumus, nevis veido uzņēmumus.

delfi.lv

Atgriezties iepriekšējā lappusē06.10.2011

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!