LV EN RU

Uzturēšanās atļauja Latvijā

Uzturēšanās atļauja Latvijā kļūst aizvien populārāka NVS valstu vidū.

Simtiem ārvalstnieku no 2010. gada 1. jūlija ir iegādājušies nekustamos īpašumus Latvijā un ieguvuši uzturēšanās atļaujas. Pati iemīļotākā pilsēta vēl aizvien ir Latvijas galavaspilsēta Rīga un pats populārākais Baltijas kūrorts – Jūrmala. Nekustamā īpašuma noformēšana uz jaunu picēju Latvijā ir pietiekami vienkārša procedūra: tiek noformēts pirkuma-pārdevuma līgums un darījums tiek reģistrēts vietējā nekustamo īpašumu reģistrā – Zemesgrāmatā. Divu nedēļu laikā Jūs saņemat apliecību par īpašumtiesību reģistrāciju uz sava vārda un kļūstat par pilnvērtīgu nekustamā īpašuma īpašnieku Latvijas Republikā!

Šķiet, ka viss ir tik vienkārši...

Patiesībā vienkāršo pircēju, kurš nolēmis iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā, sagaida desmitiem „zemūdens akmeņu”, kuri var ne tikai nopietni apgrūtināt darījumu, bet dažkārt pat padarīt to par neiespējamu. Sakarā ar to, ka potenciālie mājokļu īpašnieki izvirza investīciju objektiem noteiktas prasības, šobrīd Jūrmalā un Rīgā tik pat kā nav palikuši objekti, kurus var nekavējoties iegādāties un uzsākt uzturēšanās atļaujas noformēšanas procedūru. Un tiem objektiem, kas tiek piedāvāti pirkšanai, ir dažāda veida apgrūtinājumiem, kas darījuma noformēšanas procesu padara garāku kā 1 diena un liek pircējam iet cauri vairākiem etapiem līdz gaidītās īpašumtiesību (Zemesgrāmatu) apliecības saņemšanai.

Ja Jūs iegādājaties nekustamo īpašumu ar mērķi turpmāk iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, tad pret darījuma noformēšanu jāizturas vēl nopietnāk. Lēmumu par uzturēšanās atļujas piešķiršanu vai nepiešķiršanu pieņem Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu departaments. Šim birojam ir prasību saraksts nekustamā īpašuma iegādei, kuras mērķis ir uzturēšanās atļaujas iegūšana (to var brīvi apskatīties mājaslapā www.pmlp.lv). Bez oficiālājām prasībām ir arī dokumentu, kas iesniegti PMLP, izskatīšanas iekšējā procedūra. Dažādu nianšu nezināšana var novest pie situācijas, ka kļūsiet par Latvijas nekustamā īpašuma īpašnieku, bet uzturēšanās atļauja Latvijā Jums var tikt atteikta. Nepatīkama situācija, vai ne?

Tādēļ rekomendējam darījuma noformēšanu tomēr uzticēt profesionālam starpniekam. Šajā gadījumā Jūs ar garantiju izvairīsieties no nepatikšanām un ne tikai kļūsiet par Jūsu izvēlētā nekustamā īpašuma īpašnieku, bet arī iegūsiet uzturēšanās atļauju Latvijā un iespēju mierīgi pārvietoties visā Šengena zonas teritorijā, par kuras locekli Latvija kļuva 2007. gada 21. decembrī.

Mūsu aģentūra Jums piedāvā pilnu pakalpojumu kompleksu, kas saistīts ar nekustamā īpašuma iegādi uz Jūsu vārda un uzturēšanās atļaujas noformēšanu.

Sazinoties ar mums, Jūs dosiet mums uzdevumu atrast tieši Jums piemērotu nekustamā īpašuma objektu. Mēs Jums palīdzēsim vajadzības gadījumā izvēlēties Jums nepieciešamo uzturēšanās atļaujas veidu:

  • vai Jūs grasāties dzīvot savā dzīvoklī vai mājā pietiekami ilgu periodu gada laikā;
  • vai plānojat savā nekustamajā īpašumā pavadīt tikai dažas nedēļas gadā;
  • vai arī iegādātais nekustamais īpašums vispar netiks izmantots pašu dzīvošanai un ir nepieciešams Jums kā labs izīrēšanas objekts.

Mēs uzklausīsim Jūsu vēlmes un veiksim iepriekšēju iespējamo investīciju objektu atlasi. Tad mēs vienosimies par Jūsu ierašanās datumu Latvijā, lai apskatītos piedāvājamos objekus un kopā ar šo nekustamo īpašumu īpašniekiem sastādīsim Jums ērtu objektu apskates grafiku.

Mēs rezervēsim uz Jūsu vārda viesnīcu un mūsu menedžeris sagaidīs Jūs lidostā vai stacijā. Tad mēs kopā ar Jums apskatīsimies visus Jūs interesējušos objektus. Mūsu jurists atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem un kopā ar Jums apspriedīs sagaidāmā darījuma detaļas, lai iegādātos Jums iepatikušos objektu.

Mēs veiksim objekta stāvokļa analīzi pēc mums pieejamajām Latvijas Republikas bāzēm, noskaidrosim vai konkrētais objekts ir vai nav ieķāts, vai nav dažāda veida apgrūtinājumu pret trešajām personām, komunālie parādi un daudzas citas lietas.

Pēc tam apspriedīsim visas pirkuma-pārdevuma līguma nianses, lai tas ne tikai pēc iespējas labāk aizsargātu Jūsu kā pircēja intereses, bet arī pilnībā atbilstu PMLP prasībām.

Pēc līguma parakstīšanas un Zemesgrāmatas saņemšanas mēs Jums palīdzēsim savlaicīgi un, galvenais, pareizi sagatavot iesniegšanai visus uzturēšanās atļaujas noformēšanai nepieciešamos dokumentus.

Un tikai pēc tā visa Jums atliks mierīgi gaidīt PMLP lēmumu par uzturēšanās atļaujas izdošanu Jums un Jūsu ģimenei.

Ja Jūs pats vēlaties iziet šo ceļu un iegūt nenovērtējamu pieredzi darījuma noformēšanai Latvijā, tad Jūs varat pilnīgi mierīgi risināt šos jautājumus patstāvīgi. Un visdrīzāk Jūs spēsiet noformēt nekustamo īpašumu uz sava vārda un iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā.

Bet padomājiet: vai Jums ir vērts tērēt savu laiku, naudu un nervus visu šo formulitāšu kārtošanai? Varbūt vieglāk ir uzreiz vērsties pie profesionāļiem?

Ar mums vieglāk!
Nekustamo īpašumu aģentūra „Oranžnami”

Octa - Salīdzini un izvēlies labāko! OCTA kalkulators, OCTA apdrošināšana; ​ Samazini OCTA cenu Pats!